İdrar Kaçırma Ameliyatları (Remeex)

3325

İdrar kaçırma ameliyatları kadınlarda sıklıkla iki şekilde görülür. Öksürme aksırma gibi karın içi basıncın arttığı durumlarda (stres inkontinans) ve acil idrar yapma hissiyle tuvalete yetişemeden kaçırmadır(acil inkontinans).

İdrar kaçırma ameliyatları acil idrar kaçırmanın tedavisi ameliyat dışı tedavilerdir. Öksürüp aksırma ve karın içi basınç artışında idrar kaçıran hastaların tedavisi ise ameliyattır. İdrar kaçırma ameliyatıları, Günümüzde idrar kaçırma ameliyatlarında altın standart midüretral sling(TOT, TVT-O, TVT) ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir ve hasta aynı gün taburcu olabilmektedir.

İdrar Kaçıridrar kaçırma remeexma Ameliyatları

Midüretral sling operasyonları ile aynı şekilde hastanın idrar tutmasını sağlayan yeni bir ameliyat yöntemi de Remeex adı verilen ayarlanabilir idrar kaçırma ameliyatları,  Remeex operasyonu bu alanda adeta bir devrim yapmıştır. Bu ameliyatta hastanın idrar yaptığı boru altına bir bant yerleştiriyoruz.

İdrar Kaçırma Ameliyatları

İdrar kaçırma ameliyatları, Bantı karından çıkarıp ve gerginliğini cilt altına yerleştirdiğimiz küçük bir cihaz ile ayarlayabiliyoruz. Bu ameliyatın en önemli yeniliği ayarlanabilmesidir.

İdrar kaçırma ameliyatları sonrasında hastayı kontrol ediyoruz ve kaçırmadığı noktada cihazı ayarlar ve böylece ameliyat sonrası nükslerden ve gereksiz asarak idrar yapamama probleminden idrar kaçırma ameliyatlarıhastayı korumuş oluyoruz. Bu ameliyatın en önemli özelliği bir kaç yıl sonra da hasta idrar kaçırsa bile ayarlanabilme avantajıdır.

Remeex yöntemi özellikle tekrar ameliyat olan nüks vakalara ya da daha garantili ameliyat olmak isteyen hastalara çok uygundur. Kadınların kabusu olan tekrar tekrar idrar
kaçırma ameliyatları hastayı korumaktadır.