Genital Estetik Operasyonlar Nelerdir?

2217

Genital estetik operasyonları, genital bölgeyi oluştural organlar olan vajina, iç dudaklar, dış dudaklar, perine ve pubis bölgesi ile igili estetik uygulamalara genital estetik denmektedir.

Genital estetik operasyonlar, bölge estetik uygulamaları son yıllarda artmıştır. Bu uygulamalara kozmetik vajinal cerrahi, etetik vajinal cerrahi, vajinoplasti, vajinal sıkılaştırma (thightening) ya da vajinal yenilenme (rejuvenation) denmektedir.

genital estetik operasyonları

 

 

Genital estetik operasyonları

Doğum, yaşlanma, travma benzeri faktörlerle vajinal dokular, etrafındaki kaslar gerilmekte, gevşemekte ve güçlerini kaybetmektedir. Doğuştan iç dudakların uzun olması, asimetrik olması da labioplasti dediğimiz genital estetik uygulamalarla düzeltilmektedir.

Genital estetetik operasyonları, iç dudakların uzun olması dış görünümü bozmakta, ilişkide ve dar giysiler giyildiğinde sorun oluşturmakta, at ve bisiklet binerken ağrı nedeni olmaktadır. Ayrıca vajinadaki genişlemeler cinsel ilişki sırasında sorun oluşturmaktadır. Vajinadaki bu genişlemeler fonksiyonel ameliyatlarla düzeltilmektedir.

Genital estetik operasyonları, lazerin bu alanda kullanılması da ameliyatlara alternatif bir yöntem getirmiştir. Vajinal sıkılaştırma, yenilenme, genital bölge renginin açılması da lazerle yapılan işlemlerdir. Lazer ayrıca vajinal kuruluktan müzdarip kadınlarda da çözüm sağlamaktadır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here