Lazerle Genital Estetik

3247

Lazerle genital estetik, teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte tıpta kullanım alanlar giderek artmış ve buna paralele olarak genital estetik uygulamalarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bu uygulamaların herhangi bir zararı yoktur, ağrısızdır, kısa sürer ve muayenehanede yapılabilir

Lazerle Genital Estetik

Vajina sıkılaştırma (thightening) ve yenileme(reguvenation): Vajinaya uygulanan lazerle vajina etrafındaki destek doku ve damarlanma artırılarak vajinada daralma ve yenilenme oluşturulmaktadır. Ağrısız bir işlemdir. İşlem ortalama 20 dakika sürmektedir. Hastanın muayene bulgularına bağlı olarak bir kaç kez uygulanmaktadır. Vajinada genişlik hisseden her kadında kullanılmasına karşın özellikle doğumlardan sonra gevşek hale gelmiş vajinaları düzeltmede ve menopoz sonrasında etkilidir.

Lazerle Genital Estetik Operasyonlar

Lazerle genital estetik başka hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Labioplasti : Kadınlarda iç dudakların aşırı büyük olması(hipertrofi) en sık karşılaştığımız estetik müdahale nedenlerinden biridir. İç dudakların aşırı büyük olma nedenlerinin başında konjenital (doğumsal) nedenler gelir. Bunun yanısıra hormon dengesizliği, irritasyon, fazla mastürbasyon yapma, oral seks ve erken yaşta cinsel ilişkide nedenler arasındadır.

lazerle genital estetik
lazerle genital estetik

İç dudakları büyük olan kadınlar dar pantolonlar ve mayo giyememekte ve cinsel ilişkide zorlukla karşılaşmaktadırlar. Ayrıca bisiklete ve at binerken ağrı hissetmekte, idrar ve adetle ilgili hijyenik problemler yaşamaktadırlar. Bazı kadınlarda vajina girişinde sarkan iç dudakların görüntüsünden estetik olarak rahatsız olmaktadırlar.

Lazerle Genital Estetik Nasıl Yapılır

Lazerle genital estetik, normalde iç dudakların görevi vajinayı kapatmak, yabancı cisim ve mikroorganizmaların girmesini engellemek ve ilişki sırasında kayganlaşmayı sağlamaktır. İç dudakların normal genişliği ile ilgili tartışma vardır. Genel olarak kabul edilen iç dudakların 2 cm civarında olması, dışarı taşmaması ve dış dudaklarla en fazla aynı seviyede olmasıdır. Lazerle iç dudakların küçültülmesi operasyonu dikiş atılmadan ve kanama olmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi

Öksürme, gülme ve hapşırma sırasında zayıflayan idrar torbası desteği nedeniyle bazı kadınlar idrar kaçırabilmektedir. Yaşam kalitesini bozan bu durumun nedenleri çok doğum yapma, iri bebek doğurma, evde doğum gibi pelvis tabanı olumsuz etkileyen doğumlu ilişkili durumlardır. Ayrıca, kronik kabızlığı, öksürüğü olan, obez ve genetik yatkınlığı olan kadınlarda da görülmektedir.

Lazerle genital estetik, bu şekilde idrar kaçırmanın tedavisi ameliyattır. Hafif ve orta derecede idrar kaçırmalar ise ameliyata gerek kalmadan lazerle tedavi edilebimektedir. Lazer hem vajinayı sıkılaştırmakta hem de mesane tabanının destek dokusunu artırmaktadır.

Vajina Kuruluğu Lazerle Tedavisi

Vajina kuruluğunun en önemli nedeni kadınlık hormonu olan östrojen düzeylerinin düşmesidir. Bu duruma en sık menopozda rastlanmakla birlikte bazı genç kadınlarda da görülebilmektedir.

Vajina kuruluğu ağrılı cinsel ilişki yanında vajinal enfeksiyonlara da neden olmaktadır ve bazı kadınlarda herhangi bir neden olmasa da görülebilir ve hayat kalitesini düşürebilir.

Vajinal kurulukta yeni ve etkili tedavi yöntemlerinden biride vajinal lazer uygulamalarıdır. Vajina etrafındaki dokuların kanlanmasının artmasına ve yenilenmesine yardımcı olarak vajinal kuruluk etkili biçimde tedavi edilebilmektedir.

Yöntemin herhangi bir zararı yoktur, ağrısızdır, kısa sürer ve muayenehanede yapılmaktadır. Vajinal dudaklar ve etrafının renginin açılması: Bazı kadınlarda vajina girişi, küçük ve büyük dudaklar kendi cilt renklerinden daha koyu renkte olmaktadır.

Lazerle genital estetik, bu deriye rengini veren pigmentlerin, bu bölgelerde fazla olmasından dolayı normal bir durumdur. Kadınlar bu görünümden rahatsız olmakta ve rengin açılması için hekime başvurmaktadırlar. Bu duruma çözüm olmasına yardımcı olabilecek yöntem lazerle genital estetik uygulamalarıdır. Lazerle renk ağrı olmadan, anestezisiz olarak 3-4 seansta kolayca kalıcı olarak açılmaktadır.

Lazerle genital estetik, büyük dudaklardaki katlantı ve yaşlanma etkisini ortadan kaldırma: Anti aging amacıyla büyük dudaklar ve pubis te cilt altındaki destek dokusu lazerle artırılarak daha gergin ve genç bir görünüm sağlanır.

Rugaplasti: vajinada doğum, cerrahi müdahale ve yaşlanma ile kaybolan ruga dediğimiz katlantılar lazerle yeniden oluşturulabilir. Lazerle karında oluşan doğum lekeleri de tedavi edilmektedir. Bu uygulamaların biri ya da birkaçı aynı anda muayenehane koşullarında uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here